W jakiekolwiek miejsce w Turcji nie pojechałam-podobało mi się. I wcale nie dlatego, że ja uwielbiam Turcję w ogóle, ale dlatego,  że Turcja jest naprawdę wyjątkowo pięknym krajem i bardzo różnorodnym, dlatego Turcję jako kierunek wakacyjny poleciłabym każdemu niezależnie od preferencji spędzania wolnego czasu.

Nieważne czy ktoś woli zwiedzać miasta, czy też wylegiwać się na plaży (Turcja otoczona jest aż 4 morzami!), ewentualnie kocha góry i naturę, sporty wodne, historię antyczną(miłośnicy antyku będą czuli się w Turcji jak w raju) albo dobre jedzenie (a przecież każdy lubi dobrze i smacznie zjeść).

Turcja to na tyle ciekawy, bogaty i zróżnicowany kraj, że jestem absolutnie przekonana, że każdy znajdzie tam miejsce dla siebie, gdzie może spędzić swój wolny czas w najbardziej wygodny i wymarzony dla siebie sposób.

Jeśli jeszcze nie miałeś/miałaś okazji odwiedzić Turcji to zdecydowanie warto rozważyć kolejny urlop w orientalnym klimacie.

 

Lubisz miasta, zabytki i historię?

Pojedź do Stambułu

Mogę wytykać wady Stambułu, mogę narzekać, że to miasto jest zaśmiecone, zatłoczone, przeludnione, ale nie zmienia to faktu, że Stambuł jest jednym  z najpiękniejszych miast na świecie, z zapierającymi dech w piersiach widokami, z całą masą cudownych zabytków, które opowiadają burzliwą historię miasta. I oczywiście z najpiękniejszymi zachodami słońca nad Bosforem na tle minaretów.

 

Masz dość wszystkiego? Marzysz o ucieczce od rzeczywistości?

Pojedź do  Kapadocji

Nie musisz być gwiazdą Hollywood, żeby być bohaterem filmu science-fiction, nie musisz lecieć w kosmos, żeby oderwać się od rzeczywistości i poczuć się jak na innej planecie- wystarczy, że pojedziesz do Kapadocji.  Klimat, wyjątkowość i piękno tego regionu są nie do opisania. To po prostu trzeba zobaczyć, żeby się o tym przekonać.

Zwiedzanie cię męczy i najlepiej wypoczywasz na plaży z drinkiem?

Turecka riwiera jest twoim rajem na ziemi.

Złociste plaże, krystaliczny błękit wód, palmy wokół i niekończące się lato.

Jedynie urlop w górach ma dla Ciebie jakiekolwiek sens?

 

Dobrze trafiłeś. Turcja jest zdecydowanie krajem dla Ciebie.

Poniżej link, który może okazać się pomocny przy wstępnym planowaniu trasy trekkingowej.

Góry w Turcji(ang)

Kochasz dobre jedzenie i  celebrowanie posiłków?

Pokochasz Turcję już od pierwszego śniadania!

Prawdziwe tureckie śniadanie to nie tylko uczta dla żołądka, ale także dla oczu.

Turecka herbata i kolorowy, bogato zastawiony stół. Tureckie sery, oliwki, sezonowe owoce, pomidory, ogórki,  börek, simit, miód, dżem, sucuk, czyli pikantna kiełbaska z jajkami, menemen, czyli turecka jajecznica… (dobra przestaje wymieniać konkrety, bo piszę tego posta w nocy i robię się głodna).

Więcej takich pięknych zdjęć znajdziecie na profliu: https://www.instagram.com/turkeyholidayguide/

Poza tym!

Najważniejsze!

Do Turcji warto pojechać chociażby po to, żeby przekonać się co to jest i jak naprawdę smakuje prawdziwy kebab. Zweryfikować to raz na zawsze, żeby już nigdy więcej nie myśleć, że to co w Europie nazywamy kebabem ma cokolwiek wspólnego z oryginałem.

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.