Gdyby ktoś zapytał mnie o to, które miejsce najbardziej polecam odwiedzić  w Turcji, nie byłby to Stambuł, ale Kapadocja.

Dużo naczytałam się przed wyjazdem na temat wyjątkowości tego regionu. Oglądałam setki zdjęć, czytałam posty na blogach pełne zachwytu. Naczytałam się mnóstwo porównań krajobrazu Kapadocji do powierzchni księżyca.

Księżycowa Kapadocja. Pisali wszyscy.

Oglądałam te wszystkie zdjęcia i marzyłam o tym miejscu. Marzyłam, żeby w końcu zobaczyć je na własne oczy.

Czy faktycznie tak bardzo szokuje swoim pięknem i wyjątkowością?

Kiedy podróżuję często wpadam w zachwyt, bo podróżowanie to odkrywanie, poznawanie nowych nieznanych nam dotąd miejsc, a nic chyba nie zachwyca mnie tak bardzo jak piękno i różnorodność tego świata.

Nie często jednak zdarza mi się wręcz zaniemówić z wrażenia. Dosłownie. Stać, patrzeć i zupełnie nie wiedzieć jak skomentować to, co właśnie ukazało się moim oczom.

Tak właśnie było w przypadku Kapadocji. Chociaż miałam wyobrażenie o tym jak to miejsce wygląda to jednak kiedy po raz pierwszy zobaczyłam tą księżycową krainę doznałam szoku.

Ostatni raz taką właśnie reakcję wywołały u mnie Himalaje w 2014 roku. Kiedy to zza mgły wyłoniły się potężne szczyty i był to tak niesamowity widok, tak niepowtarzalny i tak szokujący, że stałam, patrzyłam tylko w ten jeden punkt, nieruchomo, nie komentując, nie wzdychając, nie robiąc zdjęć. Himalaje zahipnotyzowały mnie swoim pięknem.

Po 4 latach to samo zrobiła Kapadocja.

Trzydniowy pobyt w Kapadocji dał mi uczucie jakbym nagle wylądowała na innej planecie. Albo była bohaterem jakiejś bajki, ewentualnie jakbym była na planie jakiegoś filmu science-fiction.

Ta wycieczka była  jak oderwanie się od rzeczywistości. Jakby nagle ktoś wyciągnął mnie z otaczającego mnie świata i   przeniósł do innego wymiaru.

Mówi się, że Kapadocja to największy skarb Turcji. Po odwiedzeniu tego regionu doskonale rozumiem dlaczego i w pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Nie lubię rzucać hasłami, że musisz czy powinieneś pojechać, zobaczyć, bo nic nie musisz i nic nie powinieneś, ale powiem tylko, że warto. Warto odwiedzić Kapadocję, zobaczyć to miejsce na własne oczy, bo nie ma takiego drugiego na ziemi.

Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-w drodze do Uchisar Kapadocja-Dolina Gołębi Kapadocja-Dolina Gołębi Kapsdocja-Dolina Gołębi Kapadocja- w drodze do Doliny Gołębi Kapadocja-w drodze do Doliny Gołębi. Tęcza Kapadocja Kapadocja- trekking Kapadocja-trekking Kapadocja-trekking Kapadocja-trekking Kapadocja-trekking Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Rose Valley Kapadocja-Dolina Gołębi Kapadocja-Dolina Gołębi Kapadocja-trekking Kapadocja-trekking Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Dolina Wyobraźni Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme Kapadocja-Goreme

PS Zapraszam również na mój kanał na YouTube, znajdziecie tam m.in. 3 vlogi z wycieczki do Kapadocji 🙂

 

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.