O mnie

 

Wszystko zaczęło się od Australii, do której wyjechałam po obronie licencjatu, dzięki siostrze mojej mamy, która zorganizowała dla mnie całą wycieczkę. W Australii mieszkałam pół roku.

I podczas tego pobytu tak bardzo spodobało mi się życie na emigracji, poznawanie innych kultur, zwyczajów i innego stylu życia, że nigdy już do Polski na stałe nie wróciłam.

Po Australii wylądowałam w Holandii, w międzyczasie zaczęłam podróżować po Turcji i tak bardzo zafascynował mnie ten kraj, że przeprowadziłam się do Stambułu na kilka miesięcy.

A tak poza tym, hobbystycznie zajmuje się historią Imperium Osmańskiego i Republiki Turcji oraz Koreą Północną, która jako fenomen czasów współczesnych jest dla mnie fascynująca. Żeby nie było żadnych nieporozumień podkreślam, że nie jestem komunistą ani fanem Kim Dzong Una, ani też zwolennikiem żadnych totalitarnych systemów.

Najbardziej na świecie kocham Stambuł.

Nie lubię small talk, nietolerancji i ksenofobii.

8 komentarzy

 • Kill Bill 12 września 2015 at 17:09

  Fajna fotka. Nigdy nie będę wyglądał tak jak Ty…
  tzn. ślicznaś

  Reply
 • 5000lib 27 września 2016 at 20:22

  Cieszę się, że trafiłam na Twój blog, i zamierzam poznawać treści, które zamieszczasz.

  Reply
 • dorotastrzelecka 7 lutego 2017 at 14:08

  Cześć. Turcja mnie interesuje ale wiesz, że od kilku lat Korea Płn. również. To jeden z najbardziej tajemniczych krajów na świecie i ciekawość co jest prawdą a co propagandą. Może to ekstremalne wyzwanie ale życzę Ci abyś się kiedyś tam udała w podróż. Pozdrawiam 🙂

  Reply
  • malvibee 7 lutego 2017 at 17:48

   Dziękuję 🙂 Korea Północna jest na mojej podróżniczej liście, aczkolwiek, jak trafnie to określiłaś, dostać się do tak odizolowanego kraju to “ekstremalne wyzwanie” . Ja takie lubię i myślę, że przy odrobinie szcszęścia i sporej dawce determinacji wszystko da się zrobić, nawet pojechać do Korei Północnej, także kiedyś na pewno! Pozdrawiam 🙂

   Reply
 • 365dniwobiektywielg 3 maja 2017 at 21:41

  To ty włóczykij jesteś ?

  Reply

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.