Street art w Stambule

Sztuce ulicznej zaczęłam przyglądać się uważniej odkąd zaplanowałam napisanie posta na temat streetartu w Amsterdamie. To było kilka miesięcy temu, ale jak dotąd wciąż nie mam wystarczającej liczby materiałów. Za to dzięki temu planownaiu powstał w międzyczasie post o stambulskim streetarcie.

Pewnego poranka, podczas mojej listopadowej wycieczki, przypadkowo skręciłam w jakieś boczne uliczki na Karaköy. Mimo że w tych okolicach byłam setki razy, to jakoś nigdy nie przeszło mi przez myśl, że te ciemne małe i wąskie uliczki mogą być w jakikolwiek sposób atrakcyjne. Okazało się, że oprócz dzieisątek barów i restauracji można tam też zobaczyć kilka ciekawych prac twórców sztuki ulicznej. I od tego momentu zaczęłam bardziej uważnie rozglądać się wokół podczas włóczenia się po Stambule i fotografować spotkane na mojej drodze formy street artu.

 Przyznam, że jakoś nie specjalnie wyszukiwałam informacji na temat, gdzie mogę znaleźć fajny streetart w Stambule. Po prostu spacerowałam po zaznajomionych okolicach skręcając co rusz w boczne uliczki z nadzieją, że kryją się tam wszelakiego rodzaju formy swobodnej artystycznej ekspresji.

Poniżej przedstawiam Wam kilka z tych, które udało mi się sfotografować. Być może kiedyś powstanie kolejna część tego wpisu, jeśli skolekcjonuję więcej ujęć, bo wiem, że w Stambule znajduje się mnóstwo ciekawych, wartych uwagi i robiących ogromne wrażenie murali, a tymczasem

enjoy! 🙂

Karaköy

Gdzieś w okolicach Wieży Galata

 

Kadıköy

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.